Peryferiada 2018

PERYFERIADA 2018

Czy ktoś z Państwa zastanawiał się kiedyś, jak wygląda przepis na dobrą zabawę? Odpowiedź z pewnością można znaleźć podczas naszego szkolnego wydarzenia, jakim jest piknik pod nazwą „Peryferiada”. Garść humoru, łyżka dobrej woli, szklanka słońca oraz szczypta optymizmu. Oto sprawdzona receptura!

Drugiego czerwca bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 66 w Krakowie, jak zawsze, nie zabrakło uśmiechniętych twarzy dzieci i ich rodziców. Atrakcji było mnóstwo. Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia odbyło się w szkolnej auli. Później na gości czekały zaplanowane występy artystyczne. Oglądaliśmy pokazy taneczne, wysłuchaliśmy piosenek angielskich, niektórzy z nas wzięli nawet udział w konkursie muzycznym „Jaka to melodia”.

Zgodnie z dewizą „w zdrowym ciele zdrowy duch”, odbył się szereg zawodów oraz konkursów sportowych. Swoje siły można było sprawdzić podczas meczu koszykówki (Radwansport), piłki nożnej oraz w biegu i turnieju rodzinnym. Odbyły się także pokazy „Karate Do” (Krakowskie Centrum Karate Tradycyjnego) oraz Taekwondo (Krakowskie Centrum Taekwondo). Świetna zabawa towarzyszyła wszystkim podczas zawodów w przeciąganiu liny, rzutach do celu oraz do kosza.

Gdy goście poczuli zmęczenie, mogli odpocząć korzystając z innych niespodzianek. Na pewno każdy znalazł coś dla siebie odwiedzając jeden z naszych magicznych zakamarków: kącik łamigłówek, salon makijażu, konstrukcję mapy, kiermasz zdrowych przekąsek, doświadczenia fizyko-chemiczne, czy też graffiti chodnikowe. Dzieciaki były również zachwycone wszelkimi „dmuchańcami” i trampolinami oddanymi do ich dyspozycji.

W trakcie tak intensywnych zabaw, z pewnością można poczuć się głodnym. Podczas Peryferiady nie stanowiło to jednak problemu. Ratunkiem był kiermasz ciast zorganizowany przez Radę Rodziców, poczęstunek od firmy Niemczyk Catering, czy też posiłki przygotowane przez każdą z klas.

W swoim namiocie, harcerze zaplanowali atrakcje w klimacie leśnego obozowiska, natomiast Młodzieżowa Grupa Pożarnicza zorganizowała dla nas pokaz. Grupa Rujewit zaprezentowała historyczne obozowiska. Osoby chcące zadbać o sylwetkę uczestniczyły w występie ATklub fitness & beauty. Jedną z oryginalnych atrakcji okazała się krowa do dojenia w wersji nowoczesnej. Impreza zakończyła się podsumowaniem wydarzenia, rozdaniem nagród oraz zacieśnieniem więzi społeczności lokalnej.

Podziękowania kierujemy do rodziców, uczniów oraz wszystkich gości, którzy włączyli się w organizację tego niesamowitego dnia. Wyrazy wdzięczności należą się oczywiście także nauczycielom, którzy z oddaniem starali się umilić sobotni czas młodszym i starszym.

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć sponsorom: Firmie Niemczyk Catering; Firmie Wielobranżowej, p. Barbara Florczyk; firmieATklub; Firmie handlowejTeresko; Radzie Rodziców SP. nr 66 oraz Przedszkola nr 23; NSZZ Solidarności KMPO Kraków Podgórze, Krakowskiemu Bankowi Spółdzielczemu. Dziękujemy za pracę, jakiej dokonali Państwo podczas naszego szkolnego wydarzenia.

Życzymy wszystkim, aby każdy dzień w roku kończył się tak miło,
 jak na naszej Peryferiadzie.

Anna Pasiut