zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Peryferiada Skotnicka

Szkoła Podstawowa nr 66 niezmiennie, już od trzynastu lat, podtrzymuje tradycję, która jest okazją do integrowania się naszej małej społeczności skotnickiej. 4 czerwca odbył się piknik rodzinny, na którym chętnie pojawili się rodzice naszych uczniów, ale również radni Dzielnicy VIII. Celem Peryferiady Skotnickiej jest nie tylko prezentacja umiejętności naszych uczniów, zaangażowanie rodziców na rzecz szkoły, ale również promowanie zdrowego stylu życia.

Hasło przewodnie „W naszej szkole jest wesoło, bardzo zdrowo, odlotowo” słusznie odzwierciedla to, co działo się na terenie szkoły. Kiedy już pan dyrektor uznał Peryferiadę Skotnicką za otwartą, ruszyła lawina atrakcji, które przyciągały jak magnes, przezwyciężając nawet niecierpliwość w oczekiwaniu na swoją kolejkę.

Obok rozśpiewanych i roztańczonych uczniów, w ruch została wprawiona trampolina
i dmuchany zamek. Gwar, okrzyki dokazujących klaunów, rozśpiewane i tańczące dzieciaki były potwierdzeniem dobrej zabawy wszystkich uczestniczących w imprezie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się salon kosmetyczny. To tu można było zamienić się
w bohatera bajek, Batmana, Spidermana, wojowniczego żółwia Ninja, małą myszkę Minnie
czy drapieżnego kota. Po wyczerpujących skokach czekała wysokoenergetyczna grochówka
i finezyjnie przygotowane potrawy promujące zdrowe odżywianie. Jak się okazuje nie tylko Okrasa łamie przepisy. Niemal w mistrzowskim wykonaniu te artystyczne dzieła, zachęcały zarówno wyglądem jak i smakiem.

Ale nie tylko smaczne były dania, apetycznie wyglądały także kapelusze przygotowane przez rodziny, które brały udział w rewii mody „Owocowy raj”. Kto wie może pewnego dnia, obok Royal Ascot, Skotniki zasłyną z najpiękniejszych kapeluszy?

Peryferiada cieszy się sympatią środowiska lokalnego, świadczy o tym duży wkład rodziców i wsparcie wielu sponsorów.  Gorące podziękowania składamy Radzie Dzielnicy VIII, która stawiła się w składzie: pan przewodniczący Arkadiusz Puszkarz i państwo radni Urszula Twardzik, Krzysztof Laskowski, Marek Sobieraj, Halina Krawczak oraz Paweł Skrzypiec, któremu szkoła jest szczególnie bliska. Dziękujemy także Krakowskiej Szkole Piłki Nożnej - panu Przemysławowi Dobrochowi, Klubowi Sportowemu Radwansport, Krakowskiemu Bankowi Spółdzielczemu – oddział przy ul. Kobierzyńskiej, Firmie ubezpieczeniowej – panu Andrzejowi Sewiołowi, Radzie Rodziców SP 66, firmie Niemczyk Catering – panu Pawłowi Niemczykowi, Firmie Handlowej „Teresko”- Teresie i Piotrowi Stańczykom, Krakowskiemu Centrum Karate Tradycyjnego.

Z pewnością nie był to czas stracony przed komputerem. I mały i duży potwierdzi, że w grupie bawić się lepiej. Peryferiada z pewnością kojarzyć się będzie z zapachem, kolorem i życzliwością tutejszego środowiska. Czy może być coś lepszego od mile spędzonego czasu wśród przyjaciół?

Teresa Lewandowska