XII Peryferiada w Szkole Podstawowej nr 66

Peryferiada to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej Szkoły. Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Świadectwem jest ogromne zaangażowanie rodziców i całej społeczności skotnickiej.

Z perspektywy kilku dni z westchnieniem wspominamy ostatnią sobotę maja. To już po raz dwunasty można powiedzieć – Oj! Działo się działo w naszej małej Szkole w Parku.

Nasi uczniowie wykazali sie tradycyjnie wspaniałymi umiejętnościami i zdolnościami artystycznymi czy sportowymi. Zobaczyliśmy efektowne pokazy taneczne w wykonaniu dzieci ćwiczących w szkole tańca SK – ART oraz grupieFlexi. Podziwialiśmy prezentacje laureatów szkolnego przeglądu Mam talent. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy recytacji młodych miłośników poezji. Oczywiście wiele emocji wzbudziły konkurencje sportowe.

Dzieci mogły skorzystać z dmuchanego zamku, suchego basenu, zjeżdżalni i trampoliny. Wielką atrakcją okazały się przejażdżki quadem. Nasi goście ze Straży Pożarnej przygotowali efektowne zabawy, tor przeszkód i pasjonującą budowę wieży. Dużą popularnością, szczególnie wśród najmłodszych, cieszyły się salony: kosmetyczny i techniki zdobniczej zwanej dekupażem.

Tradycyjnie również rodzice wykazali się ogromną aktywnością, biorąc udział w turnieju rodzin czy prezentując swoje umiejętności kulinarne. Oprócz stoisk ze zdrową żywnością, przygotowano ciasta – prawdziwa finezja smaków! Z pewnością telewizyjni spece kulinarni nie miaeliby nam nic do zarzucenia. Ale to nie wszystko, dużą atrakcją był rodzinny pokaz mody. Tu nawet Królowa Elżbieta mogłaby nam pozazdrościć tak pięknych kapeluszy. Może warto wziąć udział w uroczystości w Ascot?

Sponsorzy przygotowali pyszną grochówkę, hot dogi oraz pizzę. Po przekąszeniu małego co nieco można było stracić zbędne kalorie, wyginając śmiało ciało - w rytmach aerobiku, prowadzonego przez dziewczęta z klasy VI.

Naszą imprezę uświetnili swoją obecności Goście. Obecni byli Radni Dzielnicy VIII Dębniki: pan Piotr Rusocki – przewodniczący komisji infrastruktury, pani Halina Krawczak – przewodnicząca komisji edukacji, pan Krzysztof Laskowski – przewodniczący komisji łączności z mieszkańcami, pan Paweł Skrzypiec – przewodniczący komisji budżetowej. Bardzo dziękujemy za odwiedziny Księdzu Proboszczowi Józefowi Czerwińskiemu.

W naszej uroczystości udział wzięło wielu sponsorów, bez których wsparcia nie byłoby tak wspaniałej imprezy. To dzięki Nim dzieci i rodzice(!) mieli zapewnione przeróżne atrakcje i liczne nagrody.  Bardzo dziękujemy następującym firmom, grupom i osobom:

Niemczyk Catering,

JJ Sport,

Pizza House,

Grupy Rekonstrukcji Historycznej (Legion "RAPAX", drużyna skandynawska – TYR HIRD),

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 2 Straży Pożarnej,

Cashtrade – klub biznesowy wspierający działania firmy ubezpieczeniowej.

Z wielkim uznaniem traktujemy postawę pana Piotra Rusockiego, który poświęcił praktycznie cały dzień na przygotowanie quada oraz organizowanie przejażdżek dla dzieci.

Peryferiada zakończyła się rozdaniem nagród i podziękowaniami wszystkim uczestnikom, którzy wnieśli ogromny wkład, aby ta impreza odniosła sukces.

Na kolejną Peryferiadę zapraszamy już za rok!

Teresa Lewandowska

PS

Dyrekcja ZSP 7 dziękuje Rodzicom, którzy aktywnie włączali się do pracy na wszystkich etapach organizacji i przeprowadzenia Peryferiady. Jak zawsze nieoceniona okazała się pomoc pana Marcina Rachwała i wsparcie pana Pawła Skrzypca. Wszystkich nie sposób wymienić, ale Wszystkim dziękuję, składając te podziękowania na ręce Pana Przewodniczącego Macieja Jeziorowskiego.

Jednocześnie bardzo dziękuję wszystkim Nauczycielom i Pracownikom ZSP 7, którzy po raz kolejny, podejmując działania na rzecz Szkoły, poświęcili wiele trudu i czasu – również tego, w którym należy raczej odpoczywać od oświatowych obowiązków.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć!