zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

XIII Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

5 grudnia 2014 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 w Krakowie – Skotnikach odbył się XIII Przegląd Teatrzyków Dziecięcych. W tym roku przebiegał pod hasłem „Teatr prezentów, teatr radości”. Data tegorocznej edycji związana była z mikołajkami, nie zabrakło więc licznych odniesień do św. Mikołaja.

Zanim licznie zgromadzona w szkolnej auli publiczność mogła obejrzeć, co przygotowali dla niej mali aktorzy z sześciu zespołów teatralnych, przeżyliśmy wzruszającą uroczystość. Pan dyrektor Jacek Tomana w imieniu całej społeczności szkolnej podziękował Radnej Dzielnicy VIII – pani Marii Potempie, za wieloletnią współpracę. Pani Maria w swojej działalności samorządowej zawsze aktywnie wspierała Szkołę Podstawową nr 66 oraz Przedszkole Samorządowe nr 23.

W trakcie Przeglądu obejrzeliśmy sześć przedstawień. W przerwach pomiędzy spektaklami mogliśmy posłuchać piosenek w wykonaniu szkolnego chóru i odbyć podróż po świecie, aby dowiedzieć się o zwyczajach mikołajkowych w rożnych krajach. Naszymi przewodnikami w tej wycieczce byli: rodzeństwo – Weronika i Antoś oraz Szkolny Detektyw Kuba. Ich opowieść ilustrowała prezentacja multimedialna.

Młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 133 zaprezentowali przedstawienie pt. „Szkoła z przymrużeniem oka” przygotowane pod kierunkiem pani Jolanty Krajewskiej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 111 przedstawili sztukę „Mikołajowe prezenty”; dzieci przygotowała pani Anna Gawęda. Grupa V z Przedszkola Samorządowego nr 23 pod opieką pani Agnieszki Zagawy zaprezentowała się w przedstawieniu „Trzy życzenia”. Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 62 mogliśmy podziwiać w spektaklu pt. „Eko-Czerwony Kapturek”, przygotowanym przez panią Bożenę Bogusz. O znaczeniu prezentów dowiedzieliśmy się z przedstawienia pt. „Czas prezentów” przygotowanym przez aktorów ze Szkoły Podstawowej nr 132 pod kierunkiem pani Danuty Sobolewskiej. Na koniec Przeglądu zaprezentowali się uczniowie klasy VIb ze Szkoły Podstawowej nr 66, przygotowani przez panie Katarzynę Łobos i Roksanę Kijak, w sztuce pt. „Wigilia Elki”.

Wszystkie przedstawienia dostarczyły uczestnikom przeglądu wielu wrażeń, które spotęgowała wizyta niezwykłego gościa. Podczas obrad jury niespodziewanie przybył do nas Święty Mikołaj. Publiczność mogła szacownemu gościowi zaprezentować podczas specjalnie zorganizowanego konkursu, czego dowiedziała się o zwyczajach mikołajkowych na całym świecie. Było wiele śmiechu i radości z drobnych, słodkich upominków.

Na zakończenie Przeglądu nastąpiło rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów. Tradycją jest, że wszyscy uczestnicy  zostają nagrodzeni za to, co w ich prezentacji było najlepsze. Sponsorami tegorocznych upominków byli: Rada Dzielnicy VIII, KMPO NSZZ „Solidarność” Kraków Podgórze i Pan Paweł Skrzypiec - Radny Dzielnicy VIII.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy po raz kolejny uczestniczyć w tej pięknej imprezie: grupom teatralnym i ich opiekunom, sponsorom, całej społeczności Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 7.

Do zobaczenia za rok!

opracowanie i zdjęcia - Agnieszka Bizoń