zaloguj się   |    mapa strony   |

Klasa IIIc

Rok szkolny 2017 - 2018

 

Wychowawczyni - pani Katarzyna Pokrywka

Uczniowie:

Leon Bartula, Bartłomiej Dul, Jakub Dziedzic, Filip Jakusz-Gostomski

Oskar Jodłowski, Martyna Jurgała, Martyna Kaczmarczyk, Alan Knotek

Karina Knotek, Aleksander Koczur, Noemi Lejmel, Damian Machno, Martyna Major

Kacper Morawski, Filip Serek, Jakub Serek, Weronika Stachowska

Krystian Stasik, Amelia Szczypczyk, Michalina Trybuś, Karolina Tyrpa

 

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

W poniedziałek 4 czerwca wyruszyliśmy razem z klasą III b na wycieczkę. Pierwszym punktem programu było muzeum motyli w Bochni. Pan przewodnik opowiadał wiele ciekawostek o motylach i pokazywał nadzwyczajne okazy. Prezentacje wzbogacił film o życiu motyli. Mogliśmy także oglądać piękne okazy. Na zakończenie tej lekcji przyrody otrzymaliśmy pamiątkowe magnesy. 

       

Następnie udaliśmy się na zamek w Nowym Wiśniczu. Przeszliśmy trasę dworską,
a także trasę nietoperza. W ciemnych, chłodnych piwnicach udało nam się zobaczyć nawet jednego nietoperza. Tam wielu z nas stało się także księżniczkami i rycerzami.

        

 

Po pysznym obiedzie udaliśmy się do kopalni. W windzie dla otuchy śpiewaliśmy. Następnie zwiedziliśmy kopalnie. Nocleg w kopalni, boisko sportowe i dyskoteka były prawdziwą frajdą. Po krótkiej nocy dużo spacerowaliśmy, a także odpoczywaliśmy
w Parkach, na placach zabaw i boisku sportowym. Całą wycieczkę zakończyliśmy zjedzeniem wyśmienitej pizzy!

    

  

Peryferiada

2 czerwca 2018 roku nasza szkoła organizowała Piknik Rodzinny. Było na nim wiele atrakcji, zawodów, zbiórka charytatywna, a także pyszne jedzenie. Dzieci, rodzice i nauczyciele mogli wspólnie spędzić to sobotnie, piękne dopołudnie.

Leon, jeden z uczniów naszej klasy zajął wraz ze swoim tatą pierwsze miejsce w biegu rodzinnym. Gratulujemy!

        

 

Dzień Dziecka

1 czerwca świętowaliśmy uwielbiany przez najmłodszych Dzień Dziecka! Wspólne lody na szkolnym boisku sprzyjały rozmowom o dzieciństwie i opowiadaniu zabawnych historii
z naszego życia.

            

     

 

Pielgrzymka do Czernej

W tym roku przyjęliśmy I Komunię Świętą. Z tej okazji siostra Michaela zorganizowała pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Mieliśmy okazję uczestniczyć tam w Mszy świętej ubrani w komunijne stroje. Ojciec Karmelita opowiedział nam trochę o miejscu w którym się znajdujemy, o Sanktuarium, cudownym obrazie Matki Bożej Szkaplerznej i starym cmentarzu. Odwiedziliśmy także karmelitańskie muzeum.

     

Pierwsza Komunia Święta

W tym roku odbyła się bardzo ważna dla nas chwila. 13 maja 2018 roku dzieci z III klasy po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do serca.

Dzień Kultury Angielskiej

W naszej szkole odbył się Dzień Kultury Angielskiej. Tego dnia byliśmy na prezentacji przygotowanej przez mgr Teresę Lewandowską. Dowiedzieliśmy się ciekawostek na temat Londynu, a także kultury angielskiej. Niezapomnianą atrakcją było podrzucanie
na patelni „pancakes’ów”

  

 

Przegląd piosenki o wiośnie

Wzięliśmy udział w międzyszkolnym przeglądzie piosenek o tematyce wiosennej. Zaśpiewaliśmy piosenkę „Panna Marzaneczka”, a ze sobą mieliśmy samodzielnie wykonane Marzanny.

 

Rewia na lodzie - "Królowa Śniegu"

24 kwietnia byliśmy na przedstawieniu „Królowa Śniegu”. Wszyscy aktorzy jeździli po lodzie. Niesamowite światła, muzyka i stroje występujących były zachwycające.
Choć historię Gerdy i Kaya większość z nas znała, to z zaciekawieniem obejrzeliśmy
cały występ.

 

Kolorowe kanapki

Przygotowywaliśmy kanapki z tym, co lubimy najbardziej. Wykorzystaliśmy w nich także przyprawy takie jak: majeranek, oregano, sól, pieprz i inne. Wcześniej uczyliśmy się je rozpoznawać za pomocą wzroku, smaku i węchu.

    

   

       

        

Bałwanki

Korzystając z zimy, która zadomowiła się na dobre, wykonywaliśmy bałwanki ze skarpet. Wyszły pięknie!

                         

Zabawa Karnawałowa

Pod koniec stycznia odbyła się karnawałowa dyskoteka. Przebrani za różne postaci bawiliśmy się świetnie.

           

Wigilia klasowa

22 grudnia odbyła się klasowa wigilia. Po Bożonarodzeniowym przedstawieniu na auli zebraliśmy się razem przy stole, aby wspólnie się pomodlić i złożyć sobie najlepsze życzenia. W naszej klasie ten dzień był też okazją do wspólnego kolędowania.

 

  

    

Świąteczne wyklejanki

Przed Świętami Bożego Narodzenia wyklejaliśmy z bibuły prace plastyczne, aby ozdobić nimi klasową gazetkę.

            

     

Malowanie bombek

14 grudnia poczuliśmy już trochę świąteczny nastrój. Wzięliśmy udział w warsztatach malowania bombek choinkowych. o naszej szkoły przyjechały panie z fabryki bombek i na chwilę zamieniły klasę w prawdziwy warsztat. Mnóstwo farb i brokatu pozwoliło stworzyć piękne prace.

      

                       

"Coco" - wycieczka do kina

11 grudnia 2017 roku byliśmy w kinie na filmie animowanym pt. "Coco". Piękny film prezentowany był w 3D, co dostarczyło kolejnych wrażeń. Choć bajka poruszała trudne treści, zostały one przekazane w piękny i delikatny sposób. Pięknie wypływały z bajki wartości, które w życiu człowieka powinny stanowić niejako fundament życia.

   

Mikołajkowe dekorowanie pierniczków

Święty Mikołaj w tym roku także nie zapomniał o nas. Dostaliśmy piękne kompasy i mnóstwo słodyczy! Tego dnia na zajęciach dekorowaliśmy pierniczki. Lukier i liczne ozdoby do dekoracji sprawiały, że przez chwilę poczuliśmy się jak cukiernicy.

                       

       

     

 

Przegląd Teatrzyków

1 grudnia odbył się XVI Przegląd Teatrzyków. Piękne przedstawienie i ciekawe zabawy podczas przerw wywoływały uśmiech na naszych twarzach.

   

ANDRZEJKI

Pod koniec listopada tradycją polską stały się "zabawy Andrzejkowe". W naszej szkole zorganizowana została zabawa taneczna. Nie zabrakło na niej konkursów, dobrej muzyki i pysznego poczęstunku.

         

"Spotkanie z filharmonią"

24 listopada udaliśmy sie już drugi raz do Klubu SKOTNIKI na występ muzyczny. Podczas koncertu dominowała muzyka filmowa. Poprzez znane utwory wykorzystywane w polskim kinie, artyści przybliżyli nam historię Polski, a także sylwetki bohaterów walczących w obronie naszej Ojczyzny.

  

 

"Jesień"

20 listopada odbył się wewnątrzszkolny konkurs wierszy o jesieni. Z każdej klasy dwoje przedstawicieli recytowało na auli przygotowane wiersze. Z naszej klasy udział w konkursie wzięli: Michalina Trybuś i Filip Serek. Gratulujemy!

wyniki konkursu:

III miejsce zajęła Michalinka, a Filip otrzymał wyróżnienie! :)

 

                      

 

 

"Akademia Pana Kleksa"

!5 listopada wybraliśmy się do kina Kijów na przedstawienie muzyczne pt. "Akademia Pana Kleksa". Piękne piosenki, wspaniałe efekty świetlne dodawały przedstawieniu atrakcyjności. Na zakończenie przedstawienia odbył się jeszcze pokaz lalek teatralnych.

 

Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji upamiętnienia odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole co roku organizowany jest uroczysty apel. Nasza klasa przygotowała przedstawienie, aby przybliżyć uczestnikom akademii te historyczne wydarzenia. Dzieci z przejęciem deklamowały wiersze i śpiewały patriotyczne pieśni.

        

 

Korowód Świętych

Kolejny raz w naszej szkole organizowany był Korowód Świętych. Na auli odbyła sie prezentacja strojów przygotowanych przez uczniów. Każdy z nich mógł powiedzieć coś
o Świętym, którego prezentował. Korowód zakończyło wspólne zaśpiewanie piosenki "Taki duży, taki mały, może Świętym być".

              

 

Ojcowski Park Narodowy

27 października 2017 roku wybraliśmy sie do Ojcowskiego parku Narodowego. Choć dzień był deszczowy dzielnie maszerowaliśmy pięknymi, jesiennymi szlakami. Zwiedzaliśmy Grotę Łokietka. Poznaliśmy charakterystyczne cechy jaskini, a także legendę o Łokietku.

          

     

          

Odblaskowy Pokaz Mody

W naszej szkole 23 października 2017 roku odbył się Odblaskowy Pokaz Mody. Wiemy już jak ubierać się, aby na drodze być widocznymi dla innych.

 

"Jesienne Opowieści"

20 października 2017 roku wzięliśmy udział w wystąpieniu muzycznym pt. "Jesienne Opowieści". Spektakl odbył się w KLUBIE KULTURY SKOTNIKI.

 

Zebranie z rodzicami 12 wrześia 2017r.

- przedstawienie wymagań edukacyjnych i zapoznanie z kryteriami oceny z zachowania w klasie trzeciej

- wybranie trójki klasowej

- przedstawienie spraw bieżących klasy

- zapoznanie z zasadami obowiązującymi na zajęciach basenu

- zapoznanie z ofertą KLUBU KULTURY SKOTNIKI

Bardzo dziekuję rodzicom za obecność

i zaangażowanie w sprawy klasy

Katarzyna Pokrywka

 

 


Rok szkolny 2016 - 2017

 

Wychowawczyni - pani Jadwiga Mitka

 

 

Na cmentarzu podgórskim 

Oddajemy cześć naszemu patronowi w rocznicę jego urodzin.

 

 

Nasz odpoczynek podczas ciężkiej pracy

 

Odpoczywamy w przerwie zabawy

 

To będzie wesoła zabawa karnawałowa

 

 

 

 

Nasza wspólna wigilia klasowa

 

     

 

Przygotowaliśmy się do orszaku Trzech Króli

 

 

Wspólnie śpiewamy kolędy

 

 

 

Na balu bawimy się wesoło

 

 

W manofakturze baniek

 

    

 

To nasze dzieła

 

      

     

 

Ależ to wszystko ciekawe

 

  

  

  

 

Przed Balem Andrzejkowym

 

 


Rok szkolny 2015 - 2016

Wychowawczyni Pani Karolina Gawin

Nasz zespół klasowy:

 

Bartłomiej Dul

Jakub Dziedzic

Filip Jakusz-Gostomski

Oskar Jodłowski

Martyna Jurgała

Martyna Kaczmarczyk

Alan Knotek

Karina Knotek

Aleksander Koczur

Noemi Lejmel

Damian Machno

Martyna Major

Kacper Morawski

Filip Serek

Jakub Serek

Weronika Stachowska

Krystian Stasik

Amelia Szczypczyk

Michalina Trybuś

Karolina Tyrpa

 

........................................................................

Warsztaty w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Krakowie

15 czerwca wybraliśmy się na warsztay do Biblioteki Pedagogicznej. Obejrzeliśmy bardzo stare księgi pisane ręcznie oraz kunsztownie wykaligrafowane inicjały. Kolejno wykonaliśmy zakładki do książek. Na koniec mieliśmy okazję zwiedzać czytelnię oraz podziemne magazyny, niedostępne dla zwykłych uzytkowników biblioteki.

........................................................................

Lekcja muzealna w Muzeum Narodowym w Krakowie

W dniu 8 czerwca byliśmy w Muzeum Narodowym w Krakowie na lekcji muzealnej pt. "Legendy krakowskie". Pozaliśmy kilka popuklarnych legend krakowskich m.in. O budowniczych Kościoła Mariackiego, o strasznym smoku wawelskim oraz gołębiach zamieszkujących rynek. Podziwialiśmy piękne obrazy, rzeźby oraz makietę miasta Krakowa. Rozwiazywaliśmy zadania związane z treściami przekazanymi nam przez Panią przewodnik oraz kolorowaliśmy ilustracje przedstawiające smoka wawelskiego. Kolejno udaliśmy się na spacer po rynku, gdzie rozpoznawaliśmy zabytki Krakowa o których uczyliśmy się w szkole. Z wielką radością i zachwytem karmiliśmy gołębie oraz jedliśmy pyszne lody :)

.......................................................................

Mini-projekt klasowy - poznajemy państwa europejskie

Pod koniec maja zakończyliśmy prace przy mini-projekcie zorganizowanym w naszej klasie. Na zakończenie projektu kazdy uczeń zaprezentował wybrane przez siebie państwo europejskie oraz wykonał plakat, flagę, przyniósł pamiatki z wakacji czy potrawy charakterystyczne dla danego rejonu naszego kontynentu.

.......................................................................

Prezenty dla naszych mam

.......................................................................

Spektakl teatralny w Teatrze Współczesnym w Krakowie

W dniu 20 maja obejrzeliśmy spektakl teatralny pt. "Jaś i Małggosia" w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie. Po spektaklu mieliśmy okazję wysłuchać prelakcji na tematkostiumów aktorów, rekwizytów oraz masek teatralnych.

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowe Teatru Współczesnego w Krakowie

.......................................................................

Zebranie z Rodzicami

W dniu 10 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie wychowawcy z Rodzicami.Poruszono następujące tematy:

 • rozdano Biuletyn Infiormacyjny Rodziców,
 • rozmowy na temat przygotowań do tegorocznej Peryferiady,
 • zaplanowanie wyjść i wycieczek szkolnych,
 • podsumowanie pracy dydaktyczno-wychowawczej w roku szkolnym 2015|2016,
 • indywidualne rozmowy na temat postępów uczniów w nauce.

Serdecznie dziękuję za przybycie

Karolina Gawin

........................................................................

Sukces Michaliny

Michalina Trybuś otrzymała wyróżnienie w konkursie "Cudowny świat bajek" zoorganizaowanym przez Podgórski Dom Kultury. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

.......................................................................

Sukces Filipa

Filip Jakusz-Gostomski i Amelia Szczypczyk otrzymali wyróżnienie w szkolnym konkursie plastycznym pt. "Negatywne skutki długiego spędzania czasu przed komputerem". Gratulacje!

 

........................................................................

Dzień Ziemi

Wzięliśmy udział w barwnym korowodzie, którego myślą przewodnią było dbanie o naszą planetę - Ziemię. Wykonaliśmy piękne plakaty proekologiczne oraz kwiaty. Mimo ulewnego deszczu z radością wyruszyliśmy do OKK na przedstawoienie podczas którego Koziołek i inne zwirzęta uczyły nas jak dbbać o środowisko.

........................................................................

Nasza klasowa hodowla roślin

........................................................................

Misterium paschalne

W klimat Świąt Wielkanocnych wprowadzili nas uczniowie klas drugich, którzy przedstawili "Misterium Paschalne".

........................................................................

Wiosenny koncert

W pierwszy dzień wiosny zostaliśmy zaproszeni przez przedszkolaków na koncert o tematyce wiosennej. Dziekujemy za zaproszenie!

.......................................................................

Zebranie z Rodzicami

W dniu 15 marca 2016r. odbyło się kolejne spotkanie z Rodzicami. Podczas zebrania:

 • rozdano Biuletyn Rady Rodziców,
 • zaprezentowanie korzyści wynikających ze wspólnego czytania Rodziców i dzieci,
 • omówienie postępów i dotychczasowej pracy uczniów,
 • zapoznanie Rodziców z planami dotyczącymi wycieczek szkolnych, zielonej szkoły,
 • rozmowy indywiidualne.

Dziękuję za przybycie.

Karolina Gawin

.....................................................................

Zajecia z robotyki

........................................................................

Spotkanie z filharmonią

Podczas kolejnego spotkania z muzykami krakowskiej filharmonii mieliśmy przyjemność słuchać gry na dawnych instrumentach, m.in. na lutni.

........................................................................

Dzień patrona szkoły

W dniu 26 lutego świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły - Edwarda Dembowskiego. Osobę polskiego patrioty przybliżyli nam uczniowie klasy IV podczas przedstawienia.

Patron szkoły widziany naszymi oczami. Prace w stylistyce pop art.

........................................................................

Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce

W połowie lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Podczas zwiedzania pieknej kopalni poznaliśmy niezwykłe historie i legendy górnicze. Naszymi przewodnikami była Pani Agnieszka oraz Soliludek, który zaprowadził nas na spotkanie z tajemniczym duchem koplalni - Skarbnikiem.

......................................................................

Zabawa karnawałowa

W dniu 9 lutego odbył się bal karnawałowy. Był to bal przebierańców. Uzniowie z naszej klasy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamienili się w księżniczki, wróżki, cyganki, wojowników itd.

......................................................................

Spotkanie z filharmonią

15 stycznia odbyło się koleje spotkanie z filharmonią, którego tematem był Dziadek do orzechów.

.......................................................................

Dzień Babci i Dzadka

W dniu 14 stycznia zaprosiliśmy nasze kochane Babcie i Dzieadków do naszej klasy, gdzie deklamowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki na ich cześć. Kolejno obdarowaliśmy ich własnoręcznie wykonanymi prezentami.

......................................................................

Dziś przedszkolak jutro uczeń

Kolejny raz spotkaliśmy się z przedszkolakami, aby wspólnie bawić się i uczyć. tym razem zaprosiliśmy uczniów z grupy II. rozmawialiśmy o zabawach na śniegu, zimowej pogodzie orz stworzyliśmy piękne prace przedstawiające bałwanki wykonane z gazet.

.......................................................................

Zebranie z Rodzicami

W dniu 12 stycznia odbyło się ostatnie w tym semestrze spotkanie wychowawcy z rodzicami. Podczas zebrania poruszono następujące tematy:

 • Podsumowanie I semestru nauki oraz przekazanie oceny opisowej poszczególnych uczniów.
 • Prezentacja dziennika elektronicznego i sposobu korzystania z niego.
 • Poinformowanie o możliwości korzystania z e-podręczniów.
 • zapoznanie rodziców z zasadami działania Szkolnej Kasy Oszczędnościowej.
 • Omówienie spraw bieżących: Dzień Babci i Dziadka, Zima w szkole, zabawa karnawałowa.
 • Rozdanie Biuletynu Informacyjnego Rady Rodziców.
 • Rozmowy indywidualne.

Karolina Gawin

.......................................................................

Wigilia klasowa

W dniu 22 grudnia odbyła się nasza pierwsza, wspólna wigilia klasowa. W świateczny nastrój wprowadzili nas uczniowie z klasy IIa, którzy przygotowali wspaniałe jasełka. póżniej udaliśmy się do naszej klasy, gdzie łamaliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy i rozmawialiśmy o bożonarodzeniowych tradycjach.

 

...................................................................

Bożonarodzeniowe choinki

Tworzyliśmy bożonarodzeniowe upominki dla naszych rodziców - choinki z makaronu.

..................................................................

Spektakl Calineczka w Teatrze groteska w Krakowie

W dniu 16 grudnia wybraliśmy się do Teatru Groteska na spektakl teatralny pt. "Calineczka - niezwykłe przygody".

fot. Łukasz Malinowski - Teatr Groteska

...................................................................

Spotkanie  z przedszkolakami w Niepublicznym Przedszkolu Kropelka

W dniu 10 grudnia zostaliśmy zaproszeni do Przedszkola Kropelka, gdzie wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami poznawaliśmy sposoby zdrowego odżywiania. Obejrzeliśmy teatrzyk o królewnie, która nie chciała jeść zdrowych produktów i uwielbiała słodycze, lecz nie wyszło jej to na dobre. Następnie tworzyliśmy plakaty przedstawiające zdrowe menu metodą collage. Spotkanie wieńczył zdrowy poczęstunek stworzony z apetycznych jabłek i marchewek.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy w odwiedziny do naszej szkoły!

...................................................................

Zebranie z Rodzicami

W dniu 8 grudnia 2015r. odbyło się kolejne spotkanie wychowawcy z Rodzicami uczniów uczęszczających do klasy Ic. Podczas zebrania zostały poruszone następujące tematy:

 • poinformowanie o zajęciach  organizowanych w naszej szkole w ramach akcji "Zima w mieście",
 • przedstawienie zasad udostępniania prac klasowych Rodzicom,
 • omówienie i oraganizacja wigilii klasowej, najbliższych wycieczek klasowch,
 • przekazanie Biuletynu Informacyjnego Rady Rodziców,
 • rozmowy indywidualne.

Serdecznie dziękuję za przybycie!

Karolina Gawin

 

...................................................................

Spotkanie z Mikołajem

Podczas przedstawienia pt. "Świąteczne wyprawa" spotkaliśmy Mikołaja, który obdarował nas pięknymi prezentami. Dziękujemy!!!

...................................................................

Akademia bezpiecznego Puchatka

Nasza klasa włączyła się w akcję Akademia Bezpiecznego Puchatka - ogólnopolski program edukacyjny, który wspiera inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

....................................................................

Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków

W dniu 4 grudnia nasza szkoła była gospodarzem Międzyszkolnego Przeglądu Teatrzyków. Na deskach naszej szkolnej sceny zaprezentowało się kilka grup teatralnych z różnych szkół. Uczniowie naszej klasy zaprezentowali się w układzie tanecznym, który otwierał przegląd teatrzyków.

....................................................................

Spotkanie z filharmonią

Grudzień rozpoczęliśmy kolejnym spotkaniem z filharmonią. Tym razem przenieśliśmy się w świat opery. Wysłuchaliśmy fragmentów takich znanych oper jak: Halka, Krakowiacy i Górale czy Straszny Dwór.

....................................................................

Andrzejki

W dniu 26 listopada odbyła się szkolna zabawa andrzejkowa. Świetnie się bawiliśmy przy dźwiękach skocznej muzyki!!!

....................................................................

Dzień Praw Dziecka

W dniu 20 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Praw dziecka. Ubrani w kolorze niebieskim oglądaliśmy przedstawienie przygotowane przez naszych starszych kolegów. Poznaliśmy nasze najważniejsze prawa, ale również obowiązki.

....................................................................

Akademia z okazji Świeta Narodowego

Nasza klasa wzięła udział w przedstawieniu z okazji Święta Niepodległości przygotowanym przez klasę IIIb.

.....................................................................

Spotkanie z Chopinem

W dniu 6 listopada po raz drugi wzięliśmy udziałw  akcji: "Spotkania z filharmonią". Tym razem pozlaliśmy muzykę wybitnego Polaka Fryderyka Chopina oraz mieliśmy przyjemność oglądać pokazy polskich tańców narodowych.

......................................................................

Wiemy jak udzielać pomocy

Nauczyliśmy się w jaki spsosób udzielać pierwszej pomocy. Pani Agnieszka pokazała nam w jaki sposób prawidłowo wykonywać masaż serca oraz robić sztuczne oddychanie. Teraz już wiemy jak pomagać poszkodowanym!

.......................................................................

Jesienny koncert

Dnia 5 listopada kolejny raz wspólnie bawiliśmy się z przedszkolakami, którzy specjalnie dla nasz przygotowali występ. Z zainteresowaniem słuchaliśmy pięknych piosenek o tematyce jesiennej oraz oglądaliśmy tańce. Dziękujemy za zaproszenie:).

............................................................................

Z wizytą u przedszkolaków

W czwartek 29 paźdzernika zostaliśmy zaproszeni do przedszkolaków na zajęcia plastyczne "Barwy jesieni".  Bardzo dobrze bawiliśmy się z dawnymi kolegami i koleżankami oraz przygotowaliśmy piękne prace plastyczne przedstawiające jesienne drzewa.

.......................................................................

Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

W dniu 28 października w ramach akcji: "Odblaskowa szkoła" reprezentanci klas pierwszych wzięli udział w konkursie "Bezpieczna droga do szkoły". Naszą klasę reprezentowali: Karina, Michalina i Damian, którzy doskolnale odpowiadali na pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Gratulujemy!

........................................................................

Zebranie z Rodzicami

W dniu 27 października odbyło sie kolejne spotkanie z Rodzicami. W ramach pedagogizacji wychowawca przedstawił temat: Rodzic wspomaga dobry start sześciolatka w szkole. Podczas spotkania zostały poruszone następujące tematy:

 • omówienie zasad konkursu "Kraina Tauronka",
 • przedstawienie propozycji wycieczek klasowych na bieżący semestr (spektakl teatralny "Calineczka" w Teatrze Groteska, wycieczka do kopalni soli w Wieliczce),
 • poinformowanie o najblizszych wydarzeniach klasowych i szkolnych takich jak: Przegląd Teatrzyków, mikołajki, comiesięczne "Spotkania z filharmonią",
 • przekazanie Biuletynu Informacyjnego Rady Rodziców, 
 • rozmowy indywidualne.

Serdecznie dziękuję za przybycie!

Karolina Gawin

........................................................................

Przydrożna kapliczka

W dniu 23 października obejrzeliśmy przedstawienie kukiełkowe pt. "Przydrożna kapliczka", oparte na motywach opowiadania Zofii Kossak-Szczuckiej "Gość nieoczekiwany".

........................................................................

Będziemy bezpieczni w drodze do szkoły

Dziękujemy za piękne kamizelki odblaskowe!

........................................................................

Spotkanie z filharmonią

W dniu 16 października wybraliśmy się do Klubu Kultury, gdzie mieliśmy przyjemność wziąć udział w spotkaniu, które przygotowali dla nas muzycy z filharmonii. Dowiedzieliśmy się kim jest wirtuoz oraz jak są zbudowane skrzypce. Pani Ania, pani Emilia i pan Wojtek przygowowali dla nas mini koncert, dzięki któremu mogliśmy posłuchać pięknych utworów muzycznych. Czekamy na kolejne spotkania z filharmonią.

........................................................................

Ślubowanie

W Dniu Edukacji Narodowej - 14 października - odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Bardzo się cieszymy, że od dzisiaj jesteśmy stuprocentowymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 66:).

.....................................................................

 

Podziwiamy piękno przyrody

W dniu 18 września zostaliśmy zaproszeni do Osiedlowego Klubu Kultury. Bylismy widzami przedstawienia teatralnego pt. "Prawdziwe piękno przyrody".

..................................................................

 

Wiemy jak bezpiecznie zachować się na drodze

Dzień 18 września był pełen niespodzianek. Odwiedził nas pan pracujący w Straży Miejskiej, aby uczyć nas w jaki sposób właściwie zachowychać się na drodze. Przypomniał nam w jakich miejscach powinniśmy przechodzić przez jezdnię, co oznaczają poszczególne kolory na syglanizatorze świetlnym oraz co oznaczają najpopilarniejsze znaki drogowe. Mogliśmy również poczuć się małymi kierowcami bawiąc się specjalnymi mini samochodami zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Na koniec otrzymaliśmy od Pana specjalne opaski odblaskowe.

...................................................................

 

Potrafię segregować odpady

W dniu 18 września nasza klasa włączyła się w akcję sprzatania świata. Podczas gdy nasi starsi koledzy porządkowali osiedle oraz teren wokół szkoły, my nauczyliśmy się we właściwy sposób segregować odpady. Felek - bohater filmu " Felka rady jak segregować odpady" -  nauczył nas do których pojemników wyrzucać różne rodzaje śmieci. Teraz już wiemy jak chronić środowisko!

.........................................................................

 

Uczymy się w naszej klasie

...............................................................................

 

Zebranie z Rodzicami

Dnia 8 września 2015r. odbyło się pierwsze zebranie wychowawcy z Rodzicami. Podczas spotkania:

 • przedstawiono wymagania edukacyjne,
 • zapoznano z planem wychowawczym,
 • omowiono wygląd stroju szkolnego,
 • zapoznano z ofertą zajęć pozalekcyjnych oraz zajęć organizowanych przez OKK,
 • przedstawiono zasady korzystania z podręczników,
 • wybrano Radę Rodziców,
 • rozmawiano na temat organizacji ślubowania pierwszoklasistów oraz innych spraw bieżących.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za obecność i  zaanagżowanie w sprawy naszej klasy.

 

Wychowawca

Karolina Gawin