Sukcesy w roku szkolnym 2012/2013

• 21 czerwca 2013 r. uczestniczyliśmy w Konkursie „Bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy”, organizowanym przez Radnych Dzielnicy VIII w Krakowie przy współpracy z Policją, Państwową Strażą Pożarną i Strażą Miejską Miasta Krakowa.

Naszą szkołę w teście teoretycznym jak i sprawnościowym reprezentowali:

-   w kategorii klas 1-3: Dawid Machno i Bartosz Sosin

-   w kategorii klas 4-6: Paulina Koczur i Patrycja Machno

Nasi zawodnicy wykazali się ponadprzeciętną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i znaków drogowych oraz nietuzinkową  sprawnością fizyczną!

Dziewczynki zdobyły I miejsce deklasując rywali w teście teoretycznym  zaś chłopcy   w swojej kategorii wiekowej okazali się niezwyciężeni w teście sprawnościowym, w którym to zajęli I miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

• W dniach 17-18.06.2013 r. uczestniczyliśmy w zawodach lekkoatletycznych w ramach Ligii Dzielnicy VIII.  Odbywały się one na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 2 w Krakowie (SP 151 i GIM 23).

Nasi zawodnicy rywalizowali z uczniami szkół podstawowych z Dzielnicy VIII, tj.: SP 25, SP 30, SP 40, SP 53, SP 54, SP 62, SP 132, SP 133 i SP 151 w biegu na 60 m, w biegu długim, w rzucie piłką lekarską i skoku w dal. Wśród naszych reprezentantów szczególnie wyróżnić należy:

-  Sławomira Chmiołka (kl. IV b), który zajął I miejsce w rywalizacji rzutu piłką lekarską wśród 4-klasistów,

-  Paulinę Koczur(kl. VI b), która z wynikiem 4,00 m zajęła III miejsce w skoku w dal w kategorii 6-klasistek,

-  Julię Zych (kl. IV a), która z wynikiem 3,30 m zajęła IV miejsce wśród  4-klasistek.

Zawody te dostarczyły nam wielu emocji. Wszystkim zawodnikom biorącym udział      w zawodach GRATULUJEMY woli walki, odwagi, chęci do sportowej rywalizacji i sprawności fizycznej!!

• 10 maja 2013r. w Szkole Mistrzostwa Sportowego odbył sięTurniej Orła Białego. Była to druga edycja zawodów, w których udział biorą reprezentacje Szkół Podstawowych.

W Turnieju tym udział wzięło 18 drużyn, które zagrały w 4 grupach. Były to reprezentacje krakowskich szkół podstawowych, tj.: SP 40 (dwie drużyny UKS UL I - Trutnie, UKS UL II - Szerszenie), SP 138, SP 2, SP 50, SP 21, SP 48, SP 93, SP 58, SP 109, SP 86, SP 66, SP 162, SP 129, SP 55, SP 26, SP 36, SP 119.

W rozgrywkach zespoły zagrały systemem każdy z każdym. Do fazy finałowej zakwalifikowało się 8 zespołów, po 2 najlepsze w grupie. Finał rozegrano systemem pucharowym.

Turniej Orła Białegojest częścią akcji patriotycznej „Młodzież Pamięta”, która jest organizowana przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”. Obok propagowania wiedzy historycznej oraz postawy patriotycznej, turniej ten pozwala na podnoszenie umiejętności piłkarskich oraz promowanie postawy fair play wśród młodych zawodników.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VI: Mateusz Kosiński, Michał Krasny, Sebastian Szczypczyk, Bartłomiej Wacławik, Patryk Nowak, Patryk Kulas, Amadeusz Held, Jakub Kwiecień, Dominik Stachowski, Kamil Kaczmarczyk,  Maksymilian Zięba.

Wyniki turnieju przedstawia poniższa tabela:

• Finał międzyszkolnego konkursu języka angielskiego dla uczniów klas szóstych

12 lutego 2013 r.w ZSOI nr 2 w Krakowie odbył się finał konkursu języka angielskiego dla uczniów klas szóstych.

Wśród laureatów konkursu znalazło się dwoje naszych uczniów Konrad Bocheński oraz Iga Olszowik.

Na szczególną uwagę zasługuje Marianna Gawron,uczennica klasy IVa, która uzyskała drugi, co do ilości punktów, wynik. Jednak zgodnie z regulaminem, był to konkurs dla klas szóstych, Marianna została więc wyróżniona poza ogólną klasyfikacją.

Serdecznie gratulujemy!

• Turniej koszykówki dziewcząt w ramach Ligii Dzielnicy VIII

W dniu 11.02.13 r. w Szkole Podstawowej nr 54 w Krakowie odbyły się eliminacje do finału turnieju koszykówki dziewcząt klas VI w ramach Ligii Dzielnicy VIII. Naszą szkołę reprezentowały: Dziwisz Sylwia, Garus Emila, Kolorus Angelika, Łołka Paulina, Brańka Angelika, Koczur Paulina, Krasny Gabriela, Machno Patrycja i Pycińska Elżbieta. Dziewczynki po zaciętej walce pokonały wszystkie przybyłe drużyny, tj. SP 54,  SP 25, SP 62 i SP 30 i tym samym awansowały do finału z pierwszego miejsca.
    W finale, który odbył się 18.02.13 r. znalazły się drużyny : SP 133, SP 53, SP 54 i my.
    Nasze koszykarki ostatecznie zajęły bardzo dobre III miejsce!!
    Gratulujemy!

• Halowy turniej piłki nożnej chłopców w ramach Ligii Dzielnicy VIII

W dniach 13.12.12r. i 18.12.12r. w naszej szkole odbywały się rozgrywki halowej piłki nożnej chłopców klas V w ramach Ligii Dzielnicy VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Machno (kl. IIIb), Dziedzic Adrian (kl. IIIb), Mateusz Brandys, Patryk Hołyst, Hubert Surówka, Wojciech Krasny, Michał Grzybek. Chłopcy awansowali z pierwszego miejsca w grupie (SP 66, SP 133, SP 40, SP 62, SP 54) do finału, w którym ostatecznie zajęli II miejsce.
    Gratulujemy!!

• Gabriela Krasny i Patrycja Machno z klasy VI b zakwalifikowały się do rejonowego etapu Małopolskiego Konkursu Humanistycznego zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie

• Uczniowie naszej szkoły: Dawid Machno i Bartosz Sosin wygrali w znakomitym stylu kolejną edycję konkursu „Bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy”.

Konkurs odbył się 14 września 2012r. na terenie Centrum Sportu i Kultury „Sidzina” w Krakowie.