zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Wydarzenia w roku szkolnym 2012/2013

Dzień Otwarty szkoły

Poniżej zamieszczamy relację z wybranych przedsięwzięć Dnia Otwartego Szkoły.

Na lekcji matematyki

W ramach Dnia Otwartego w naszej szkole odbyła się lekcja matematyki na temat „Świat figur geometrycznych”. W zajęciach uczestniczyli jako gospodarze uczniowie klasy VI b oraz zaproszeni goście, czyli grupy  pięciolatków i sześciolatków z Niepublicznego Przedszkola Kropelka oraz z Samorządowego Przedszkola nr 23, wchodzącego w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 7. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że z matematyką spotykają się na każdym kroku w otaczającej ich rzeczywistości. Zadaniem jakie mieli do wykonania było ułożenie mozaiki, ulubionego zwierzątka lub budowli, wykorzystując w tym celu kolorowe figury geometryczne. Wszystkie prace prezentowały się efektownie, a było to możliwe dzięki pomocy starszych kolegów, którzy precyzyjnie naklejali ułożone elementy. Współpraca układała się wzorowo o czym świadczą uśmiechy jak i skupione twarze uczestników zajęć.

Zajęcia otwarte w kl. III b

Uczniowie klasy III b przygotowali dla dzieci z Przedszkola nr 23 zajęcia ruchowe. Przedszkolaki z grupy I i II z wielką radością i zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach i zawodach sportowych. To spotkanie było bardzo udane i pouczające tak dla dzieci z przedszkola, jak i dla ich starszych kolegów.

Zajęcia otwarte w kl. III a

W ramach programu adaptacyjnego  odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci 5 i 6 letnich z Przedszkola Nr 23.  „Pies wiernym przyjacielem człowieka” to temat zajęć z edukacji wczesnoszkolnej, które przeprowadziła w klasie III a  p. Bożena Wypchał.

Podczas  spotkania  trzecioklasiści wspólnie z przedszkolami zastanawiali się co zyskuje pies na przyjaźni z człowiekiem.  Efektem wspólnie ustalonych wniosków było opracowanie karty opieki nad psem.  Wiele radości wszystkim uczestnikom zajęć  dostarczyła zabawa w parach uczeń- przedszkolak pt. „Muzyczny dialog”. Kolejnym zadaniem dla gości z przedszkola było ułożenie puzzli.  Dzieci świetnie sobie poradziły i już po chwili na ławkach leżały ułożone ilustracje przedstawiające różne rasy psów. Na zakończenie zajęć  uczniowie  przypomnieli młodszym kolegom w formie ilustracji listę ostrzeżeń  Jak nie należy zachowywać się w obecności psa.

Zajęcia otwarte w klasie III a przebiegały w miłej i serdecznej  atmosferze.  Dzieci z przedszkola szybko nawiązały kontakt ze starszymi kolegami i z zapałem  zaangażowały się w wykonanie  przygotowanych zadań.  Na pamiątkę goście otrzymali od trzecioklasistów własnoręcznie wykonane zakładki do książek.

Wizyta w pracowni komputerowej

W ramach Dnia Otwartego SP66 dzieci z Przedszkola Kropelka odwiedziły pracownię komputerową, gdzie na komputerach wraz z zaprzyjaźnionymi myszkami oraz przy niewielkiej pomocy dziewczynek z klasy V pięknie pokolorowały rysunki, ułożyły puzzle oraz przy użyciu kół wykonały wspaniałe obrazki.

Pierwsza lekcja języka angielskiego

Dzień otwarty był również okazją, aby zachęcić naszych przedszkolaków do
nauki języka angielskiego. Uczniowie klasy VIb tańcząc i śpiewając
zachwycili przedszkolną widownię. Młodsi koledzy z przedszkola również
popisali się pięknym układem tanecznym.

Przedstawienie Super szkoła dzieci woła

Z okazji święta Patrona Szkoły, klasa IV b i nasi najmłodsi uczniowie z „zerówki” przygotowali przedstawienie na ten dzień. Uczniowie połączyli poważną tematykę patriotyczną z wesołą prezentacją życia szkolnego. Zaczęli uroczyście od przypomnienia, że Edward Dembowski „wielkim patriotą był” oraz zaśpiewania szkolnego hymnu. Później w konwencji telewizyjnych wiadomości przedstawili szkolne życie. Był program publicystyczny, serial ortograficzny, sport, prognoza pogody dla uczniów, lekcja przyrody oraz śpiewający jadłospis szkolnej stołówki. Nie zabrakło tańców: z pomponami, z miotłami; były wierszyki i piosenki. Na scenie występowały zarówno dziesięciolatki, jak i  sześciolatki, które już teraz ujawniają zdolności aktorskie. Dzieci zachowywały się swobodnie i nie pozwoliły, aby trema nimi zawładnęła, dzięki czemu udowodniły, że końcowe stwierdzenie „Nasza szkoła jest wesoła” jest prawdziwe.

Pokazy i prezentacje

Wielki aplauz publiczności wzbudziły pokazy taneczne kółka baletowego działającego przy Osiedlowym Domu Kultury, prezentacje szkółki karate oraz koszykówki.